Deň remesiel v ZŠ Sama Cambela

Dnes 27.10.2022 sa všetci žiaci základnej školy Sama Cambela zo Slovenskej Ľupče  vybrali do školy bez učebníc. Čakal nás už tradičný Deň remesiel počas ktorého žiaci usilovne tvoria výrobky na vianočné trhy. Okrem toho nás čakalo stretnutie s rôznymi remeselníkmi z našej obce i regiónu. Mali sme možnosť vidieť zaujímavé výrobky a ochutnať fajnoty. Všetkým remeselníkom ďakujeme za ich ochotu prísť medzi nás.

Počas dňa si Ľupčianski včelári pripravili pre naše deti medové raňajky. To, že včela produkuje med a že nás môže pichnúť žihadlom už dávno všetci vieme, ale ďalšie zaujímavosti o včelstve, včelích produktoch a obrovskom význame včiel pre ľudstvo sme sa dozvedeli od členov miestneho spolku včelárov. So sebou priniesli kopu rožkov a med s maslom – hotové medové raňajky. Veľmi pekne ďakujeme. Už teraz sa  tešíme na budúci rok.

https://photos.app.goo.gl/AtUdYGUpSwwou91v8

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *