Konferencia „Škola s regionálnou výchovou 2015“

Združenie pedagógov zo škôl s regionálnou výchovou každoročne organizuje výročnú konferenciu, na ktorej akredituje nové členské školy. Okrem získania tohto ocenenia, učitelia medzi sebou prezentujú možnosti uplatňovania regionálnej výchovy na školách, diskutuje sa s odborníkmi v tejto oblasti a zároveň školy sa prezentujú aj vlastnou činnosťou prostredníctvom svojich žiakov v časti nazvanej regionálne pexeso. Nebolo tomu inak ani tento rok.  Konferencia sa konala pod názvom „Škola s regionálnou výchovou“ v ZŠ Juraja Slávika Neresnického v Dobrej NIve. Po slávnostných príhovoroch domácej pani riaditeľky základnej školy PaedDr. Márie Slosiarikovej a starostu obce Dobrá Niva Ing. Martina Krúdyho zhodnotil činnosť združenia za rok 2015 riaditeľ združenia  PaedDr. René Kováčik. Úvodné referáty predniesli vysokoškolskí učitelia z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici. Potom už regionálnu výchovu na MŠ a ZŠ J. Slávika Neresnického prezentovalo viacero domácich pedagógov, ktorí veľmi zaujímavým spôsobom priblížili krásy a zaujímavosti Dobrej Nivy. Po úvodnej časti nasledovala prestávka a prezentácia obcí Mikroregiónu Pliešovská kotlina.  Počas odbornej časti konferencie  sa deti, ktoré prišli reprezentovať svoje školy zúčastnili tvorivých dielní, kde si vyrábali krásne predmety. Potom sa už len  pripravovali na obľúbenú časť konferencie pod názvom Regionálne pexeso. To predstavuje prehliadku žiakov z členských škôl, ktorí pomocou scénky, príhovoru, tanca či spevu prezentujú regionálnu výchovu na svojej škole. Tento rok sa regionálneho pexesa zúčastnilo 5 škôl a vystúpenia, ktoré si pripravili učitelia s deťmi boli veľmi pestré a nápadité. Každá škola si domov odniesla mnoho zážitkov, nápadov, inšpirácií i darček od inej školy. Počas konania konferencie sme v Dobrej Nive  strávili krásny deň a  veríme, že pre nás všetkých aj užitočný.

Za výbornú organizáciu, vytvorenie veľmi milej a pohostinnej atmosféry ďakujeme celému organizačnému tímu zo ZŠ Juraja Slávika Neresníckeho pod vedením pani riaditeľky PaedDr. Márie Slosiarikovej. Cítili sme sa v Dobrej Nive – vôbecnie dobre – ale priam úžasne!!! Ďakujeme.

Vedenie združenia

FOTO: https://www.facebook.com/zsmsdn/?pnref=story